Шановні батьки!
Зарахування дітей до закладу загальної середньої освіти у 2021 році
Відповідно до наказу МОН України від 16.04 2018 року №367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» розпочинається прийом документів майбутніх першокласників на 2020-2021 навчальний рік.
Терміни прийому документів: з 04.05. по 29.05.2021 року
Батьки, чиї діти мають вперше піти до закладу загальної середньої освіти цього року, мусять подати електронну заяву до закладу.
Подавати заяву про вступ до НВК мають батьки дітей 6-7 років, які збираються почати навчання у 2020/2021 навчальному році.
Що потрібно взяти для надання документів дитини до 1 класу на 2020/20201 н.р.:
- Заява батьків про зарахування дитини у 1 клас (заяву батьки напишуть в день подання документів).
- Паспорт одного з батьків дитини.
- Копія та оригінал свідоцтва про народження дитини.
- Медична довідка дитини встановленого зразка (ОРИГІНАЛ)
ЯКА ДОВІДКА ПОТРІБНА ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ
Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для надання адміністрації школи Форма № 0 086-1/о “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду”. У разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.
- Копія та оригінал документу, який підтверджує місце проживання дитини:
– паспорт одного з батьків або витяг з реєстру(при наявності ID-картки);
– копія та оригінал договору про оренду квартири юридично завірений.
– інші офіційні документи (оригінал та копія), що засвідчують місце проживання дитини.
/Копії всіх документів завіряються відповідно оригіналів та лишаються в пакеті наданих документів до школи/
Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.
Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
– Надання документів дитини до зарахування в 1 клас здійснюється батьками, або особами, що їх замінюють.
– Присутність дитини при наданні документів не є обов’язковою, оскільки співбесіда з нею проводитись не буде.
Запис дитини до НВК онлайн
- Зв’яжіться з адміністрацією закладу електронною поштою (dolgenkoenvk@gmail.com ) чи в телефонному режимі (050) – 283-49-14 та з’ясуйте про можливість підтвердити заяву віддалено.
- Після завершення карантину, підтвердіть електронну заяву оригіналами та фотокопіями документів.
Зазначимо, серед необхідних документів для вступу до закладу є медична довідка учня (№ 086-1/о). Але оскільки на час карантину в амбулаторіях не проводять огляди, цю довідку можна буде надати пізніше.
ДОМАШНЯ НАУКА: ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ БАТЬКИ
Діти, вчителі, батьки – «трикутник партнерства». Дійсно, без участі всіх трьох сторін освітній процес вдома не налагодиш.
Карантин – це не канікули, тому необхідно намагатися правильно організувати робочий день учня, щоб повернення з карантину до закладу освіти відбулося максимально комфортно.
По-перше, слід дотримуватися режиму дня дитини: рокидатися і лягати спати бажано в той же самий час, як зазвичай.
По-друге, скласти план завдань на день , бо план – половина справи. Це допоможе дитині зорганізуватися, а ще розвивати навички тайм-менеджменту.
По-третє, підтримка батьків. Карантин – гарна нагода побути разом і нарешті зробити те, що давно планували: читання один одному ввечері, спільне розв’язування завдань, просто поговорити…
Пам’ятка щодо профілктики коронавірусу
Як уникнути переохолодження та обмороження: правила безпеки
У зв’язку зі значним похолоданням Міністерство охорони здоров’я України нагадує про правила безпеки у морозну погоду та як вберегтись від переохолодження та обмороження.
Переохолодження
Холод згубно впливає у першу чергу на дрібні кровоносні судини кінцівок. Вони інстинктивно звужуються для збереження тепла, кров приливає до внутрішніх органів, і завдяки цьому підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс – вони найменше захищені через те, що в них тонкий жировий прошарок.
Основні правила поведінки у холодну погоду:
- Одягайтеся тепло та багатошарово: одягніть на себе кілька тонких кофт замість однієї теплої. Так ви не спітнієте. При мінусовій температурі повітря це дуже небезпечно. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт. «Правильний» зимовий одяг складається із трьох шарів: білизна (спідня білизна, колготки, термобілизна), середній шар (светр, кофта тощо), верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички). Обирайте взуття з товстою підошвою.
- Захищайте відкриті ділянки шкіри: вдягайте рукавички, а ніс та вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром.
- Уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло і уникнути обмороження.
- Поїжте перед виходом на вулицю, бажано щось висококалорійне.
- Пийте достатньо рідини. Якщо ви плануєте довгу прогулянку – візьміть з собою термос з чаєм.
- Заходьте кожну годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.
- Зробіть прості вправи для рук або ніг аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг.
- Не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню.
- Відмовтесь від алкоголю та куріння. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.
- Не торкайтесь металу та відмовтесь від металевих прикрас. Ви ризикуєте обморозити шкіру у місці контакту.
- Якщо ви плануєте довгу поїздку або прогулянку, слідкуйте, щоб ваш телефон був заряджений, а автівка заправлена.
Ознаки переохолодження: тремтіння, «воскові» плями, оніміння, виснаження, втрата пам’яті, нечітка вимова, млявість, сонливість. У дітей ознаки переохолодження можна помітити, якщо шкіра яскраво-червона та холодна, а вони самі дуже мляві.
Перша допомога при переохолодженні проста – зайти у тепле приміщення, зігрітися, випити теплий напій та поїсти. Якщо ж температура тіла нижча за 34 градуси, то потрібна госпіталізація.
Обмороження
Обмороження – ушкодження ділянок тіла внаслідок впливу низької температури. Найвразливішими є відкриті ділянки шкіри: ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук або ніг.
Ознаки:
- білий або сіро-жовтий колір ділянок шкіри;
- тверда на дотик, воскова шкіра;
- оніміння.
Якщо ви помітили такі симптоми – негайно зверніться до лікаря. Обмороження може завдати серйозної шкоди організму, а важкі випадки можуть призвести навіть до ампутації.
НЕ МОЖНА чіпати обморожені ділянки тіла, розтирати шкіру снігом, опускати уражені кінцівки у гарячу воду та прикладати їх до батареї. Це може призвести до більшого ураження.
При відмороженні слід дотримуватися принципу «внутрішнього зігрівання» уражених тканин – зігрітися, накладати термоізолюючі пов’язки, вживати теплі напої.
(Інформацію взято з сайту Міністерства охорони здоров’я України)
ПРО ФОРМИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ
Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у “Карті профілактичних щеплень” (форма № 063/о). “Карта профілактичних щеплень”, яка містить. Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ПЕРШИХ КЛАСІВ
Конституція України
Стаття 53. Кожен має право на освіту
1. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.
2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах…
ЗАКОН УКРАЇНИ “ПРО ОСВІТУ”
Стаття 12. Повна загальна середня освіта
п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.
ЗАКОН УКРАЇНИ “ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ”
Стаття 18. Зарахування учнів
1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
7. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.
Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.
Що потрібно взяти для надання документів дитини
до 1 класу на 2019 – 2020 н.р.
1. Заява батьків про зарахування дитини у 1 клас (заяву батьки напишуть в день подання документів).
2. Паспорт одного з батьків дитини.
3. Копія та оригінал свідоцтва про народження дитини.
4. Медична довідка дитини встановленого зразка (ОРИГІНАЛ)
– Надання документів дитини до зарахування в 1 клас здійснюється батьками, або особами, що їх замінюють.
– Присутність дитини при наданні документів не є обов’язковою, оскільки співбесіда з нею проводитись не буде.
ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я!
Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!
ПАМ’ЯТАЙТЕ:
– Про дозвіл гуляти лише у призначених для цього місцях: на ігрових майданчиках, біля будинків, школи, у скверах і парках.
– Про суворе дотримання правил дорожнього руху, про поведінку у транспорті, при посадці і висадці із транспорту.
– Про дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні електроприладами (телевізором, праскою, холодильником) та газом.
– Про правила поведінки у місцях громадського перебування (під час екскурсій, культпоходів, зустрічей тощо).
– Про правила поведінки біля ліній електромереж, залізничного полотна, поблизу водоймищ, на воді, поряд із будівельними майданчиками, відкритими люками, біля відкритих вікон, на балконі, сходах тощо.
– Про правила користування гострими, колючими предметами, ліками, протипожежним, сільськогосподарським, будівельним та іншим інвентарем.
– Про необхідність мити руки перед вживанням їжі, після ігор, фізичної праці, відвідування туалету.
– Про необхідність використовувати засоби індивідуального захисту (маски,рукавички, антисептики)
Категорично забороняється:
– чіпати незнайомі і вибухонебезпечні предмети;
– грати на проїжджій частині вулиці або поблизу неї;
– відходити далеко від будинку, в якому мешкаєш;
– обігрівати приміщення газом;
– розпалювати вогнище;
– лазити по деревах і дахах;
– грати із чужими тваринами;
– збирати незнайомі види грибів і ягід;
– самостійно виїжджати за місто, в ліс без супроводу дорослих (вчителів або батьків);
– вступати у контакт та впускати у будинок незнайомих людей;
– перебувати на вулиці пізніше, ніж о 21.00.
ПРИЄМНИХ ТА БЕЗПЕЧНИХ ВАМ КАНІКУЛ!!!
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
/papka/20/poradi_batkam_majbutnikh_pershoklasnikiv.doc
/papka/20/rol_sim-ji_u_profesijnomu_viznachenni_pidlitkiv.doc
/papka/20/nasilstvo_v_sim-ji.doc
/papka/20/vzaemorozuminnja_batkiv_z_ditmi.doc
/papka/20/bezpechnij_internet.doc