Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Вівторок, 2024-05-07, 9:16 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Павлиська філія Павлиського ліцею ім.В.О.Сухомлинського
Головна | Реєстрація | Вхід
Освітня програма 1- 4 класів


   Освітню програму для 1-4 класів  Павлиської філії ОЗЗСО «Павлиський ліцей імені В. О. Сухомлинського» Онуфріївської селищної ради Кіровоградсько області розроблено відповідно до Закону України «Про освіту», у відповідності до Державного стандарту початкової освіти (постанова КМУ від 21.02.2018 № 87) та Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти (1-2, 3-4 класів), розробленої під керівництвом Шияна Р.Б. та затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 № 1272, 1273.

   У програмі визначено вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання; коротко вказано відповідний зміст кожного навчального предмета чи інтегрованого курсу.

   Програму побудовано із врахуванням таких принципів:

- дитиноцентрованості і природовідповідності;

-  узгодження цілей, змісту і очікуваних результатів навчання;

-  науковості, доступності і практичної спрямованості змісту;

-  наступності і перспективності навчання;

-  взаємозв’язаного формування ключових і предметних компетентностей;

- логічної послідовності і достатності засвоєння учнями предметних компетентностей;

- можливостей реалізації змісту освіти через предмети або інтегровані курси;

- творчого використання вчителем програми залежно від умов навчання;

- адаптації до індивідуальних особливостей, інтелектуальних і фізичних можливостей, потреб та інтересів дітей.

   Зміст програми має потенціал для формування у здобувачів всіх ключових компетентностей. Спільними для всіх ключових компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми, співпрацювати з іншими особами.

   Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

- мовно-літературна - включає українську мову та літературу, іноземну мову (англійська);

- математична - спрямована на формування математичної та інших ключових компетентностей;

- природнича - має на меті формування компетентностей в галузі природничих наук, основи наукового світогляду, становлення відповідальної природоохоронної поведінки у навколишньому світі;

- технологічна – формування компетентностей в галузі техніки і технологій, здатності до зміни навколишнього світу засобами сучасних технологій;

- інформатична – формування інформаційно – комунікаційної компетентності, здатності до розв’язання проблем з використанням цифрових пристроїв для розвитку, самовираження, здобуття навичок безпечної діяльності в інформаційному суспільстві;

- соціальна і здоров’язбережувальна - формування соціальної компетентності, активної громадянської позиції, підприємливості, розвиток самостійності, застосування моделі здорової та безпечної поведінки, збереження власного здоров’я та здоров’я інших;

- громадянська  та  історична  - формування  громадянської та інших компетентностей, готовності до змін шляхом осмислення зв’язків між минулим і сучасним життям, активної громадянської позиції, набуття досвіду життя в соціумі з урахуванням демократичних принципів;

-  мистецька - формування цінностей у процесі пізнання мистецтва та художньо-творчого самовираження, поваги до національної та світової мистецької спадщини;

- фізкультурна – формування мотивації до занять фізичною культурою і спортом для забезпечення гармонійного фізичного розвитку, вдосконалення життєво  необхідних рухових умінь та навичок.

   Мовно-літературна освітня галузь  реалізується через навчальний предмет «Українська мова».

   Математична освітня галузь реалізуеться через предмет «Математика».

   Громадянська та історична, технологічна, соціальна та здоров’язбережувальна, природнича, реалізується через інтегрований предмет «Я досліджую світ».

   Інформатична - через предмет «Інформатика», починаючи з 3 класу.

   Мистецька галузь - через  інтегрований курс «Мистецтво» .

   Фізкультурна галузь реалізується через предмет «Фізична культура».

  Навчальний план містять інваріантну складову, сформовану на державному рівні та варіативну, в якій передбачено додаткові години  на вивчення курсу українознавства за вибором «Я люблю Україну» в 1 – 3класах.

 

Навчальні предмети

Кількість  годин на тиждень

 

 

1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

 

 
 

 

 

 Українська мова

5

5

5

5

 

 

 Іноземна мова (англійська )

2

3

3

3

 

 

 Математика

3

3

4

4

 

 

 Я досліджую світ

7

8

7

7

 

 

 Інформатика

-

-

1

1

 

 

 Мистецтво

2

2

2

2

 

 

 Фізична культура

3

3

3

3

 

 

 Усього

19+3

21+3

22+3

22+3

 

 

 Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження учня

20

22

23

23

 

 

 Додаткові години на вивчення    курсу українознавства за вибором «Я люблю Україну»

1

1

1

 

   

 Сумарна кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи)

23

25

26

25

 

 
               

 

   Програмою визначено вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання, коротко вказано відповідний зміст кожного навчального предмета чи інтегрованого курсу. Зміст програми має потенціал для формування у здобувачів освіти ключових компетентностей, передбачених стандартами початкової освіти. Спільними для всіх ключових компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв'язувати проблеми, співпрацювати з іншими особами.

    Враховуючи інтегрований характер компетентності, у процесі реалізації Типової освітньої програми використовуються внутрішньо предметні і міжпредметні зв’язки, які сприяють цілісності результатів початкової освіти та переносу умінь у нові ситуації.

   Розподіл навчальних годин за темами, розділами, вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у програмі. Упродовж навчання в початковій школі здобувачі освіти опановують способи самоконтролю, саморефлексії і самооцінювання, що сприяє вихованню відповідальності, розвитку інтересу, своєчасному виявленню прогалин у знаннях, уміннях, навичках та їх корекції.

   Навчальні досягнення здобувачів у 1-2 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню, а здобувачів у 3-4 класі – формувальному та підсумковому ( тематичному і завершальному) оцінюванню.

   Формувальне оцінювання має на меті: підтримати навчальний розвиток дітей; вибудовувати індивідуальну траєкторію їхнього розвитку; діагностувати досягнення на кожному з етапів процесу навчання; вчасно виявляти проблеми й запобігати їх нашаруванню; аналізувати хід реалізації навчальної програми й ухвалювати рішення щодо корегування програми і методів навчання відповідно до індивідуальних потреб дитини; мотивувати прагнення здобути максимально можливі результати; виховувати ціннісні якості особистості, бажання навчатися, не боятися помилок, переконання у власних можливостях і здібностях.

   Підсумкове оцінювання передбачає зіставлення навчальних досягнень здобувачів з конкретними очікуваними результатами навчання, визначеними освітньою програмою.

 


Copyright MyCorp © 2024